Wycieczka do Ojcowa

11 października (czwartek)  2018

Przejazd autobusem MPK. zbiórka o godzinie 08:15 pod wiaduktem kolejowym Bronowice Wiadukt (dawniej Widok) kierunek Będkowice autobus 210.

Dojazd do miejscowości Czajowice o godzinie 08:54. Z przystanku Czajowice przejście na nogach przez wioskę Czajowice do Jaskini Łokietka ok. 1,5 km. Z jaskini przejście Doliną Skałki do Bramy Krakowskiej koło Źródła Miłości. Dalej przekraczając szosę  podejdziemy w okolicę Iglicy Deotymy koło wylotu Doliny Wrześnik. Dalej podchodzimy do Jaskini Ciemnej, gdzie jest stanowisko ludzi pierwotnych kultury neolitu, kamienia łupanego i dalej koło Rękawicy tzw. ścieżką z balkonikami z widokiem na Ojcowską Dolinę, wraz z dawnym grodziskiem (ślad po grodzisku z opisem) i nad Jaskinią Okopy przez Górę Okopy zejście do Wąwozu Smardzowickiego, skąd już bez szlaku podchodzenie do miejscowości Smardzowice.

Ze Smardzowic autobus MPK nr 267 końcowy przystanek, skąd o godzinie 15:20 odjazd autobusu.

Dojazd do przystanku Clepardia trwa do godziny 15:51. Przejście do Dworku Białoprądnickiego od przystanku – do 5 minut. Od Dworku Białoprądnickiego przy ul. Opolskiej, do autobusów w różnych kierunkach MPK dojście trwa nie dłużej niż 5 minut.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Proszę zabrać ze sobą prowiant na cały dzień.

W razie niepogody wycieczka zostanie przełożona na inny termin.